יום שני

 

 

לפני כמה חודשים טלי שאלה אותי אם אני מוכנה לצלם תמונה עבור ספר חדש של נסים קלדרון שהיא עורכת. היא הסבירה לי, שהספר עוסק בשירה ורוק.

אני אוהבת רוק, אני אוהבת שירה, ואני אוהבת לצלם. חשבתי, שיהיה כייף לצלם עבור נושא מעניין כל כך. ובאמת לא ידעתי עד כמה כייף זה יהיה.

כבר במפגש הראשון עם טלי גיליתי את האישה האינטליגנטית והמתוקה שמאחורי (או לפני) השירים היפים, המודעות והלוחמנות החברתית והפוליטית שכבר הכרתי ואהבתי ב”רשימות”.

המפגש עם נסים קלדרון היה מרגש, מבחינה אישית ואינטלקטואלית. הקשבתי מוקסמת להסברים, לניתוחים, לידע הנרחב, לנקודת המבט היחודית ובעיקר להתלהבות, ליצירתיות ולעומק המחשבה שלו.

ניהלנו שיחות על תרבות ואמנות, על מוזיקה ושירה. התפלאתי קצת לגלות כמה אני יודעת, כמה אני מכירה, איך בחושים הלא אקדמיים שלי אני אוהבת ומעריכה את אותם היוצרים שנסים חוקר.

לאחר כמה ניסיונות והתלבטויות, החלטנו שברי סחרוף יהיה על הכריכה של  הספר. (העיצוב של נורית וינד קידרון)

בחודש אחד הלכתי פעמיים להופעות של ברי – אחת בנמל תל אביב ואחת ב”ברלה” בלהבות חביבה. פעמיים נהניתי מהמוזיקה, מההופעה שלו מהאנרגיות שלו, מהנוכחות שלו, מהקהל מסביב. וכמובן מהצילום.

פעמיים הוזמנתי להשקה של הספר: אחת בבית ביאליק ואחת בלבונטין 7. שני האירועים היו מרתקים, כל אחד מכיוון שונה.

בבית ביאליק נשאו דברים אנשים מתחום הספרות והאקדמיה, בלבונטין משוררים הקריאו שירה ומוזיקאים ניגנו ושרו.

היה מרגש לשבת ליד עמוס עוז, א.ב. יהושע ואתגר קרת. לראות ולשמוע ממש מקרוב את נתן זך, דורי מנור, שלומי שבן וברי סחרוף (בין היתר).

שתהיה שנה מהנה.

נתן זך ונסים קלדרון

שלומי שבן

 

 

ערן צור

 

מיכה שטרית

ברי סחרוף

 

 

הבלוג של הספר

עוד תמונות בפייסבוק שלי